Web Design Services

EFEKTÍVNA INTERNETOVÁ STRÁNKA

Na vytvorenie efektívnej internetovej stránky je potrebné poznať najmä vlastný podnik, zákazníkov, konkurenciu a trh na ktorom podnik pôsobí. 

Efektívny web

Pred tvorbou nového webu s Vašou pomocou vytvoríme
- SWOT analýzu podniku,
- Konkurenčnú anlýzu,
- Zákaznícku analýzu,
aby sme zistili Vaše postavenie na obsluhovanom trhu.

Dizajn na mieru

Užívateľsky priateľská stránka

Responzívny web

Pri tvorbe efektívnej internetovej stránky by sme mali postupovať podľa týchto zásad:

1. ÚČEL - Kvalitý web dizajn vždy vychádza v ústrety potrebám používateľa. Musíme si ujasniť, aký druh informácií naši zákazníci na stránke hľadajú. Každá stránka nášho webu musí mať jasný cieľ, a splniť špecifické potreby užívateľov webovej stránky najefektívnejším možným spôsobom.

2. KOMUNIKÁCIA - ľudia na webe chcú získať informácie rýchlo, takže je dôležité, s nimi na stránke jasne komunikovať. Zákazníci pri výbere produktov navštívia viacero stránok a práve preto im musíme podávať informácie jasnou rečou, aby boli ľahko čitateľné.

3. OBRÁZKY - obraz môže komunikovať tisíce slov. Výber správnych obrázkov je pre webovú stránku veľmi dôležitý a môže pomôcť zlepšiť positioning značky a priblížiť ju cieľovej skupine. Mnoho internetových stánok používa neprofesionálne fotografie. Tomuto sa treba vyvarovať a radšej profesionálne obrázky nakúpiť od špecializovaných portálov, vďaka čomu dokážeme zvýšiť úroveň a vzhľad internetovej stránky. Používanie grafov, infografík a videí môže byť na komunikáciu s cieľovou skupinou taktiež veľmi účinné a často krát efektívnejšie ako napísať kúsok textu.

4. FARBY - dobre zvolená paleta farieb môže zvýšiť používateľovi komfort na internetovej stránke a dokáže vytvoriť rovnováhu a harmóniu. Používanie navzájom kontrastných farieb pre text a pozadie za ním uľahčujú návštevníkom čítanie. Žiarivé farby vyvolávajú emócie a preto by mali by na stránkach používané striedmo. A v neposlednom rade medzery, vďaka nim dokážeme dať stránke moderný a prehľadný vzhľad.

5. NAVIGÁCIA - táto zásada spočíva v tom, aké ľahké je pre používateľov stránky pohybovať sa nej, nájsť tam predmet svojho záujmu a informácie o ňom. Je dôležité navrhnúť stránku tak prehľadne, aby spĺňala pravidlo „Troch klikov“, to znamená, že návštevník stránky našiel vyžadovanú informáciu počas maximálne troch kliknutí.

6. ROZLOŽENIE OBSAHU - 
náhodné rozmiestnenie obsahu na stránke môže pôsobiť veľmi chaoticky. Sieťové usporiadanie obsahu do sekcií, stĺpcov a boxov vedie k lepšie vyzerajúcemu webovému dizajnu stránky.

7. MOBILNÁ OPTIMALIZÁCIA - v súčasnosti je bežné, že na webové stránky prichádzajú používatelia z rôznych zariadení s odlišnými veľkosťami obrazovky a rozlíšením. Ak internetová stránka nie je optimalizovaná pre mobilné vyhľadávanie môže sa stať, že návštevníci prichádzajúci z mobilných telefónov nebudú môcť pohodlne čítať obsah na stránke a web opustia.

Povedzte nám o svojom podnikaní

A my Vám pripravíme plán internetovej propagácie na mieru

Napíšte nám o svojom podnikaní
a my pre Vás zadarmo pripravíme analýzu kľúčových slov

Odporúčania:

Fields marked with an * are required

(optional)

(optional)

Please, let us know any particular things to check and the best time to contact you by phone (if provided).